Nawigacja

Projekt "Uwolnić potencjał uczniów ukryty w eksperymencie i technologii informacyjno-komunikacyjnej..."

Czwartek 28.03.2024

Rekrutacja trwa przez cały rok

Jeżeli szukacie szkoły "kameralnej", bezpiecznej, dostrzegającej potrzeby dziecka, jego odrębność, zapraszamy do nas. Położenie szkoły na wsi, bliski kontakt z  przyrodą pozwalają na spokojne realizowanie obowiązku szkolnego. Cisza, brak pośpiechu, to  atuty naszego gimnazjum. Tu wszyscy się znają. Nikt nie pozostaje anonimowy, każdy jest dostrzeżony i otoczony opieką.

Witamy w EduPage!

Drodzy Uczniowie,

na tej stronie będziecie mogli obejrzeć zdjęcia ze szkolnych uroczystości, poczytać o najważniejszych wydarzeniach, a także zapoznać się z innymi, bieżącymi informacjami. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Kijewie!

„Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi”

Janusz Korczak

• 16 sierpnia 2020 o godzinie 10.00 w Hali Lega w Olecku odbędzie się wyjątkowe wydarzenie.

Gwiazdy sportu - Krzysztof Ignaczak Cezary Trybański i Marcin Lijewski uszyją sport na miarę.

Przed uczestnikami w wieku 9-12 i 13-16 lat cały dzień treningów i zmagań z gwiazdami polskiego sportu.

Jest jeszcze szansa, by dołączyć i zostać uczestnikiem tego wydarzenia.

Każdy z uczestników będzie miał okazję poznać tajniki gry w siatkówkę, piłkę ręczną i w koszykówkę.

Na koniec wszyscy sprawdzą swoje umiejętności w wielkim sportowym skills challenge. Nasi mistrzowie przygotowali również specjalne podarunki dla wszystkich uczestników - każdy kto weźmie udział w treningu otrzyma specjalna campową koszulkę oraz worek treningowy.

• W związku z organizacją od 25 maja 2020 roku zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla ZWP i klasy III edukacji wczesnoszkolnej wprowadzon wymaganą prawem procedurę bezpiecznego funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Kijewie w zagrożeniu epidemicznym. Ma to na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie Covid-19 zgodnie z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 maja 2020r.

Ponadto uczniowie klasy VIII mają także prawo do skorzystania z konsultacji na terenie szkoły (na wniosek ucznia i jego rodzica lub na wniosek nauczyciela za zgodą rodzica ucznia).

• SZKOŁA PODSTAWOWA W KIJEWIE
    KIJEWO 29
    19-404 WIELICZKI
    e-mail: spkijewo@olecko.edu.pl www.szkolakijewo.edupage.org.pl

UWAGA !!!

Zawieszenie zajęć opiekuńczych i dydaktyczno-wychowawczych w Zespole Wychowania Przedszkolnego

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kijewie, za zgodą organu prowadzącego, zawiesza na czas oznaczony tj. od 6 maja 2020 do 22 maja 2020 r. zajęcia w Zespole Wychowania Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kijewie.

• NIECH CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁY PRZYNIESIE WAM

WIOSENNE KWIATY

RADOŚCI, MIŁOŚCI, SPOKOJU I SZCZĘŚCIA.

WESOŁYCH ŚWIĄT I MOKREGO DYNGUSA

• Informacja o edukacji zdalnej

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kijewie kontynuują edukację zdalną z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość są realizowane
    w szczególności:

• z wykorzystaniem materiałów i funkcjonalności Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej udostępnionej przez ministra właściwego do spraw oświaty
      i wychowania pod adresem www.epodreczniki
  • Szanowni Rodzice!

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego oraz w

celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem COVID19,

zachęcamy do składania podpisanych wniosków:

• drogą elektroniczną - w formie skanu lub zdjęcia dokumentu na skrzynkę mailową: spkijewo@olecko.edu.pl,

• poprzez wrzucenie wniosku do skrzynki pocztowej zamontowanej przy głównych drzwiach wejściowych do szkoły,

• pocztą tradycyjną na adres szkoły:

Szkoła Podstawowa w Kijewie,

Kijewo 29

• Pierwszy zestaw zadań powtórkowych dla ósmoklasistów już dostępny od 9:00 na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, pod linkiem bit.ly/2UcPzLt

Rozwiązania - o godz. 15:00. Plik do pobrania również na stronach OKE. Zapraszamy!

Komunikat_dot_materialow_do_osmoklasistow.pdf

• UWAGA!!!

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej, wynikającą
    z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, zajęcia w Szkole Podstawowej w Kijewie zostają zawieszone na 2 tygodnie.

Od poniedziałku 16 marca do środy 25 marca 2020 roku wychowankowie
    nie przychodzą do Zespołu Wychowania Przedszkolnego oraz szkoły. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy.

12 i 13 marca 2020 roku (czwartek i piątek) to dni, w których nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie opiekuńcze. Dowóz uczniów
    do szkoły zgodnie z harmonogramem.

• Z okazji DNIA KOBIET I MĘŻCZYZN

składamy wszystkim Paniom i Panom

najlepsze życzenia, wszelkiej pomyślności i szczęścia!!!

• W czwartek (05.03.2020r.) w klasie VIII odbyły się zajęcia z doradztwa zawodowego prowadzone przez doradcę zawodowego i psychologa z PCWE w Olecku pt. "Pewny start w niepewną przyszłość". Panie szczegółowo omówiły rodzaje szkół ponadpodstawowych oraz to, czym uczniowie powinni kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia.

Na drugiej lekcji ósmoklasiści - dzięki psycholog i tyflopedagog z PCWE w Olecku - mieli okazję porozmawiać na temat zalet i wad udostępniania swojego wizerunku w sieci oraz uczestniczyć w treningu widzenia. Warsztaty spełniły oczekiwania uczniów, wszyscy z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach.