Doradztwo edukacyjno-zawodowe

Wizyty absolwentów naszej szkoły

W procesie wyboru ścieżki edukacyjnej po gimnazjum dużą rolę odgrywają starsi koledzy i starsze koleżanki. To oni już na podstawie własnego doświadczenia, drogą bardziej lub mniej oficjalną, dzielą się z gimnazjalistami swoimi wrażeniami na temat szkół, w których kontynuują naukę.

Tradycją stały się wizyty absolwentów naszej szkoły podczas corocznej promocji szkół ponadgimnazjalnych. Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie współpracuje ze szkołami powiatu oleckiego i ełckiego, zawsze chętnie umożliwiając im spokania mające na celu prezentację szkół.

Byli uczniowie naszej szkoły wiosną wracają do Kijewa, odwiedzają znane im doskonale kąty gimnazjum i opowiadają o swoich sukcesach edukacyjnych w nowych szkołach. To od nich uczniowie kończący gimnazjum dowiadują się o ofercie szkoły ponadgimnazjalnej, systemie nauki, działaniach dodatkowych realizowanych przez placówkę, sposobach realizacji zajęć przedmiotowych i zawodowych. Chętnie dzielą się informacjami na temat atmosfery panującej w szkole, ostrzegają przed wymagającymi nauczycielami, rozwiewają wątpliwości co do innych. Istnieje również możliwość dopytania nauczyciela danej szkoły o sprawy formalne związane z rekrutacją. Goście - starannie przygotowani - prezentują szkołę w wersji multimedialnej, nierzadko dzieląc się z nami owocami swojej nauki i pracy. Tak na zachętę!

Spotkania uczniów szkół ponadgimnazjalnych - absolwentów naszego gimnazjum - z obecnymi trzecioklasistami są niezwykle cennym źródłem wymiany doswiadczeń, dają możliwość poznania oferty szkół, dopytania o nurtujące sprawy, otrzymania ulotek informacyjnych i podań.