"Uwolnić potencjał uczniów..."

  • O projekcie "Uwolnić potencjał uczniów..."

    Zachęcamy do zapoznania się z dodatkowymi informcjami dotyczącymi nowego projektu. Znajdziecie je w zakładce Realizowane projekty.

  • Realizujemy nowy projekt

    W module Realizowane projekty znajdują się informacje o nowym projekcie realizowanym przez szkołę pn. "Uwolnić potencjał uczniów ukryty w eksperymencie i technologii informacyjno-komunikacyjnej. Rozwijanie kompetencji przyrodniczych i cyfrowych w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie "

  • Nowy rozkład zajęć
    27.01.2017

    Prosimy o zapoznanie się z nowym planem zajęć, obowiązującym od 6 lutego: Rozkład zajęć

  • List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

    List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

    Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

    rozpoczynamy kolejny etap reformy edukacji. Chcemy przejść przez niego wspólnie z Państwem.

    Nowa szkoła będzie bezpieczna i przyjazna dla uczniów oraz rodziców, z dobrze przygotowaną
    i uczciwie wynagradzaną kadrą pedagogiczną.

    Nowe zasady wejdą w życie 1 września 2017 roku. Jednak reforma oświaty to nie tylko przekształcenie samego ustroju szkolnego. Szkoła powinna być przede wszystkim nowoczesna, przyjazna i bezpieczna. Dążymy do m.in.:

    • zmniejszenia liczby dzieci w klasach,
    • ograniczenia dwuzmianowości i konieczności dowożenia uczniów do szkół,
    • wzmocnienia pozycji rodziców w szkole,
    • dostępu do szerokopasmowego internetu do wszystkich szkół (wspólnie
      z Ministerstwem Cyfryzacji).

    Dziecko już od szkoły podstawowej będzie rozwijało umiejętności czytelnicze. Na lekcjach nauczyciel będzie czytał wspólnie z uczniami. Dzieci nauczą się pracy zespołowej i kreatywności. Przywrócimy znaczenie kształcenia przedmiotowego.

    Położymy nacisk na naukę języków obcych, znajomość technologii informacyjno-komunikacyjnych i matematyki. Każdy uczeń w szkole otrzyma bezpłatny podręcznik
    i materiały ćwiczeniowe. Chcemy, aby docelowo w każdej szkole pracował pedagog, psycholog, logopeda, doradca zawodowy i metodyczny. Zależy nam na tym, aby uczniowie oraz nauczyciele lubili swoją szkołę i czuli się w niej docenieni.

    Zadbamy o cyberbezpieczeństwo. Dzieci dowiedzą się jak bezpiecznie poruszać się w sieci
    i czym różni się rzeczywistość wirtualna od realnego świata.

    Reforma edukacji to także przywrócenie należnej rangi szkolnictwu zawodowemu. Chcemy realnie powiązać kształcenie zawodowe z rynkiem pracy. 1 września 2017 roku uruchomimy branżowe szkoły I stopnia, zaś w 2020 roku – branżowe szkoły II stopnia.

    Reforma jest dobrze przygotowana i przemyślana – jej wprowadzanie to wieloletni proces. Będziemy ją wdrażali  etapowo aż do 2023 roku. Chcemy, aby ten czas był jak najbardziej przyjazny tak dla dzieci, jak i dla rodziców. W związku z tym powołałam w Ministerstwie Edukacji Narodowej Zespół do spraw wdrażania reformy. Przy współpracy z Koordynatorami
    z ramienia Kuratoriów Oświaty będzie on na bieżąco monitorował sytuację w regionach. Chcemy być blisko i na bieżąco reagować na Państwa uwagi.

    Do 31 marca 2017 r. samorządy mają czas na podjęcie decyzji i poinformowanie, jak będzie wyglądała nowa sieć szkół. Zachęcamy do kontaktu z dyrektorami szkół, nauczycielami oraz lokalnymi urzędami, aby sprawdzić jakie propozycje przekształceń zostały zaplanowane w poszczególnych miejscowościach.

    Przy wprowadzaniu zmian chcemy być blisko Państwa. Do końca marca 2017 r. Kuratorzy Oświaty i Wojewodowie będą spotykali się z nauczycielami, dyrektorami szkół, samorządowcami, a przede wszystkim rodzicami i opiekunami. Zapraszam do udziału w tych spotkaniach. Zachęcam również do odwiedzenia strony: www.reformaedukacji.men.gov.pl

    Z poważaniem

    Anna Zalewska
    Minister Edukacji Narodowej

  • Czy masz oczy otwarte na Wschód?

    Czy masz oczy otwarte na Wschód?

    Dnia 16 grudnia 2016 roku w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie odbył się konkurs realioznawczy z języka rosyjskiego, którego organizatorem była nauczycielka języka rosyjskiego – Justyna Dobrzyń.

    W tym roku przyświecało mu hasło „Czy masz oczy otwarte na Wschód?”. Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów naszego gimnazjum. Zestaw konkursowy, składający się z 40 pytań, dotyczył wybranych zagadnień na temat rosyjskich zwyczajów, tradycji, geografii, historii, religii, sztuki, literatury, muzyki, sportu i nauki. Pytania były sformułowane wyłącznie  w języku polskim, gdyż konkurs miał na celu sprawdzenie znajomości rosyjskich realiów, a nie stopnia opanowania języka obcego.

    Zwyciężczynią konkursu została uczennica klasy trzeciej Sylwia Gajdek, która zaprezentowała bardzo wysoki poziom wiedzy o największym państwie świata – Rosji.

  • Głosujemy na naszą książkę!

    Głosujemy na naszą książkę!

    Kasia Anuszkiewicz, Mateusz Bakirski, Rafał Gajdek, Sylwia Gajdek, Maciek Sławiński, Ewa Surażyńska, Gabrysia Truchel oraz Julia Truchel wzięli udział w konkursie "Misja Książka". Napisali kilka opowiadań o tym, jak według nich powstał świat i pragną, by ten zbiór został wydany jako prawdziwa książka. Aby przejść do kolejnego etapu, potrzebujemy Waszych głosów. Głosujcie, namawiajcie do głosowania bliższych i dalszych znajomych. Każda osoba może oddać głos tylko jeden raz przez e-mail, facebook lub twitter. Prosimy o pomoc w zbieraniu głosów. To może się udać!

    Oto link:

    https://ridero.eu/pl/books/teorie_powstania_swiata_wedlug_mlodych/
     

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI

    ZEBRANIE Z RODZICAMI

    We wtorek, 20 grudnia, odbędzie się spotkanie wychowawców klas z Rodzicami uczniów w celu przekazania informacji o propozycjach ocen z poszczególnych przedmiotów za pierwszy semestr roku szkolnego 2016/2017. Zapraszamy w godzinach 15.00-16.30.

  • Żywa lekcja historii

    7 grudnia znów gościli w naszej szkole rycerze z Gniewa. Uczniowie z radością i zniecierpliwieniem czekali na to, co zaprezentują im aktorzy oraz w jaki sposób to zrobią, no i oczywiście, kto tym razem zostanie poproszony na środek, by wcielić się w historyczne postacie.

    Tym razem została opowiedziana historia Mieszka I oraz powstania państwa polskiego. W pierwszego władcę Polski wcielił się Rafał Korol. Jego żoną, Dobrawą, była Wiktoria Murzyn. Dzielnie walczącymi u jego boku rycerzami zostali: Martyna Korotko oraz Sebastian Kalinowski. Chrztu Mieszkowi udzielił biskup Maciej Sławiński, a całą historię w swej kronice opisał Gall Anonim - Martyna Iszkuło.

  • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

    Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

    5 grudnia obchodzony jest€“ Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To jedyny taki dzień w roku, który skłania nas do tego, by całą swoją uwagę skierować na ludzi wykonujących nieodpłatną pracę na rzecz innych i docenić ich za wytrwałą produkcję dobra.

    Uczniowie naszej szkoły w tym roku poszerzyli swoją działalność wolontariacką poprzez udział w projekcie dofinansowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod nazwą "Zróbmy coś fajnego". Włączyli się również we wspólne obchody święta wolontariuszy, biorąc aktywny udział w gali wolontariatu oraz w "Iskierkach dobra". Jednak przede wszystkim wspólnie z mieszkańcami Olecka okazali wielkie serce, pomagając choremu Adrianowi. W celu zebrania pieniędzy na leczenie chłopca została zorganizowana loteria fantowa, mieszkańcy wpłacali również indywidualne darowizny. Razem zebrano ponad 4 tysiące złotych.

    Szczególne podziękowania należą się dzieciom z przedszkoli i szkół oraz ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom stołówek szkolnych. Wszyscy poświęcili dużo czasu i pracy, angażując się w przygotowywanie ozdób choinkowych, pieczenie pierniczków czy  przygotowywanie rozgrzewających posiłków. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, Artystom, Śnieżynkom, Dobrym Mikołajom - wszystkim razem i każdemu z osobna!

    Warto dodać, że każdy kto chce pomóc Adrianowi w jego walce o zdrowie może to zrobić wpłacając pieniądze na następujące konto:

    Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" Alior Bank S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

    Tytułem: 16270 Sznurkowski Adrian darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

    Zdjęcia na stronie:

    http://www.um.olecko.pl/galeria-180-iskierki_dobra.html

    http://olecko.wm.pl/92565-0,Gala-wolontariatu-Zrobmy-cos-fajnego,0.html

  • Szanowni Rodzice!

    Szanowni Rodzice!

    W środę 30 listopada 2016 roku o godzinie 1600 w Zespole Szkół Technicznych w Olecku, Plac Zamkowy 2, w sali gimnastycznej, odbędzie się spotkanie z rodzicami dotyczące wdrożenia reformy oświatowej, na które serdecznie zaprasza Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty.

  • Główna nagroda Ewy Surażyńskiej

    "VIII Powiatowy Quiz Wiedzy o Tytoniu” do uczniów klas V-VI szkół podstawowych oraz I-III szkół gimnazjalnych zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Olecku został rozstrzygnięty.

    Jedną z osób, które otrzymały główną nagrodę w postaci gry planszowej oraz dyplomu była nasza uczennica z klasy I - Ewa Surażyńska. Serdecznie gratulujemy!

    Ponadto w konkursie udział wzięli:

    • Julia Barszczewska (kl. IA)
    • Jakub Murzyn (kl. IIIA)
    • Roksana Piekielniak (kl. IIA)
  • III Noc w budzie przeciw nudzie

    III Noc w budzie przeciw nudzie

    godz.
    od - do

     

    rodzaj  zajęcia

     

    odpowiedzialni uczniowie

    odpowiedzialny n-l

    18.11.2016

    16.00 – 16.30

     

     ZAKWATEROWANIE
    POSIŁEK

     

    Sylwia Gajdek

     

    Helena Grochowska

     

    16.30 – 17.00

    SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

    - omówienie reguł obowiązujących podczas spotkania dot. bezpieczeństwa

    Elwira Gudanowska

    Grażyna Dzienisiewicz

    17.00 – 17.30

    GRY I ZABAWY INTEGRACYJNE

    Elwira Gudanowska

    Magda Sokalska

    Grażyna Dzienisiewicz

    17.30 – 18.00

    PRZYGOTOWANIE DO WYMARSZU, OMÓWIENIE ZASAD GRY ORAZ BEZPIECZEŃSTAWA NA DRODZE

    Kacper Aniszkiewicz

    Grażyna Dzienisiewicz

    18.00 – 19.30

     

    WIEJSKA GRA TERENOWA GraKij

    Elwira Gudanowska

    Magda Sokalska

    Martyna Korotko

    Roksana Piekielniak

    Kacper Aniszkiewicz

    Grażyna Dzienisiewicz

    Agnieszka Gryniewicz

    Helena Grochowska

     

    19.30 – 20.00

    PODSUMOWANIE  ZABAWY

     

    Grażyna Dzienisiewicz

    20.00 – 20.30

    POSIŁEK

    CZAS WOLNY

    Sylwia Gajdek

    Agnieszka Gryniewicz

    Helena Grochowska

    20.30 – 22.30

    DYSKOTEKA

    Weronika Miłowicka
    Wiktoria Murzyn

    Agnieszka Gryniewicz

    Helena Grochowska

    22.30 – 23.45

    SPOTKANIE W BIBLIOTECE. HORROR, SENSACJA W LITERATURZE MŁODZIEŻOWEJ, CZYTANIE FRAGMENTÓW POWIEŚCI

    Kuba Kaszkiel

    Grażyna Dzienisiewicz

    23.45 – 24.00

    ZAPOZNANIE Z LEGENDĄ O DUCHACH SZKOŁY

     

    Grażyna Dzienisiewicz

    19.11.2016

    24.00 – 1.00

    NA SPOTKANIE Z DUCHAMI SZKOŁY, czyli gra nocna CMENTARZYSKO

    Kuba Murzyn

    Grażyna Dzienisiewicz

    1.00 – 1.30

    OGNISKO – PODSUMOWANIE ZABAWY, PIECZENIE KIEŁBASEK

    Bartek Naruszewicz

    Helena Grochowska

    Agnieszka Gryniewicz

    1.30 – 2.00

    CZAS WOLNY

     

    Helena Grochowska

    2.00 – 4.00

    FILM

    Martyna Dzierżyk

    Grażyna Dzienisiewicz

    Helena Grochowska

    Agnieszka Gryniewicz

    4.00-8.30

    CISZA NOCNA

     

    8.30-9.00

    POBUDKA, GIMNASTYKA, TOALETA

     

    Grażyna Dzienisiewicz

    9.00-9.30

    POSIŁEK

     PODSUMOWANIE IMPREZY

     

    Agnieszka Gryniewicz

    Grażyna Dzienisiewicz

    09.30 – 10.00

    PAKOWANIE, SPRZĄTANIE

     

    Ewa Surażyńska

    Sebastian Kalinowski

    Helena Grochowska

    Agnieszka Gryniewicz

     

    10.00-10.30

    WYJAZD UCZESTNIKÓW

     

    Grażyna Dzienisiewicz

     

    .

  • Iskierki Dobra rozbłysną w Olecku!

    Już w niedzielę, 4 grudnia, każdy z nas będzie mógł pomóc choremu Adrianowi podczas imprezy "Iskierki Dobra". Jak? To bardzo proste! Wystarczy przyjść i dobrze się bawić!

    Zaczynamy o godz. 14:00 Galą Wolontariatu pod hasłem "Zróbmy coś fajnego", która odbędzie się w kinie Mazur. Godzinę później ruszamy na Plac Wolności, gdzie swoje występy rozpoczną: Studio Piosenki "Świetlik" z Suwałk, Studio Piosenki Olecko, Oleckie Echo oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku. Chętni będą mogli wziąć udział w rozgrzewce z Jolantą Jarosz, a na wszystkich będzie czekać ognisko, gorąca herbata i poczęstunek. Wspólne śpiewanie i ubieranie choinki wprowadzą nas w świąteczny nastrój.

    Przez cały czas, każdy będzie mógł symbolicznie przybić piątkę Adrianowi kupując na loterii fantowej los o wartości 5 zł. Każdy los wygrywa podwójnie - fant dla kupującego i pomoc w opłaceniu delfinoterapii dla chorego chłopca.

    Zróbmy wspólnie coś fajnego - widzimy się 4 grudnia!

  • Konkurs "Radość pomagania"

    Konkurs "Radość pomagania"

    Zapraszamy uczestników projektu "Zróbmy coś fajnego" do udziału w konkursie plastycznym "Radość  pomagania". Szczegóły i regulamin konkursu znajdują się na stronie:

    http://www.stowarzyszenie.olecko.pl/?Zr%C3%B3bmy_co%C5%9B_fajnego:Zapraszamy_uczestnik%C3%B3w_projektu_do_udzia%C5%82u_w_konkursie

  • Zebranie z Rodzicami

    Zebranie z Rodzicami

    Drodzy Rodzice i Opiekunowie uczniów!

    Zapraszamy na spotkanie z wychowawcami klas, które odbędzie się we wtorek 8 listopada 2016 r. w godzinach 15.00-17.00. Celem konsultacji będzie przekazanie informacji o bieżących wynikach nauczania dziecka z poszczególnych przedmiotów, omówienie funkcjonowania i zachowania ucznia w szkole.

  • Ogólnopolski projekt z ZUS dla uczniów gimnazjów

    Projekt z ZUS to jedna z inicjatyw edukacyjnych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, skierowana do młodzieży gimnazjalnej.

    Dzięki projektowi, uczniowie gimnazjów zdobywają praktyczną wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych, która przyda im się w dorosłym życiu. Dla wielu uczniów jest to pierwsza okazja, w której stykają się z tematyką ubezpieczeń społecznych. ZUS gwarantuje nieodpłatnie wszystkie materiały dydaktyczne w wersji papierowej i elektronicznej oraz szkolenia dla nauczycieli. Uprzejmie prosimy o przekazanie wiadomości do wychowawców klas I-III oraz nauczycieli wiedzy o społeczeństwie. Wszystkich zainteresowanych nauczycieli gimnazjów zachęcamy do kontaktu z właściwym terytorialnie oddziałem ZUS. Więcej informacji na stronie zus.pl

  • Dezyderat kuratora oświaty

    Dezyderat nr 4 Komisji do Spraw Petycji w sprawie podjęcia działań przeciwdziałających alienacji rodzicielskiej

    Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Krzysztof Marek Nowacki,  poinformował, że 12 maja 2016 r. Sejmowa Komisja do Spraw Petycji przyjęła Dezyderat nr 4 w sprawie alienacji rodzicielskiej. Prosi o zapoznanie się pracowników pedagogicznych z treścią dezyderatu, który znajduje się na stronie internetowej orka.sejm.gov.pl.
     

  • Coś o projekcie z wolontariatem

    Na Facebooku funkcjonuje strona poświęcona projektowi "Zróbmy coś fajnego!". Strona ma status publicznej, nie trzeba mieć profilu na Facebooku, żeby oglądać jej zawartość. Osoby, które mogą, zachęcam do polubienia tego profilu i aktywności na nim. Proszę o przesyłanie zdjęć z zajęć w celu zamieszczenia na stronie.

    https://www.facebook.com/wolontariatwolecku/

  • Mamy najlepsze piłkarki w powiecie

    Mamy najlepsze piłkarki w powiecie

    11 października 2016 roku na stadionie MOSiR-u odbyły się Mistrzostwa Powiatu Oleckiego SZS Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej dziewcząt  i chłopców.

    Drużyna dziewcząt Gimnazjum  z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie pod opieką pana Adama Dziubińskiego uzyskała 10 pkt. 9:1, zajmując tym samym pierwsze miejsce. Nasze piłkarki otrzymały dyplom oraz puchar.

    Do zawodów zgłosiło się 5 drużyn dziewcząt (Gimnazjum z Wieliczek, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie, Gimnazjum z Sokółek, Gimnazjum ze Świętajna i Gimnazjum nr 2 w Olecku). Do rywalizacji chłopców stanęło 8 drużyn (Gimnazjum z Babek Oleckich, Gimnazjum z Judzik, Gimnazjum z Wieliczek, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie, Gimnazjum z Sokółek, Gimnazjum ze Świętajna, Gimnazjum nr 1 z Olecka i Gimnazjum nr 2 z Olecka). Była to rekordowa w ostatnich latach liczba reprezentacji szkolnych.

    Dziewczęta grały systemem każdy z każdym, a chłopców podzielono na dwie grupy. Ze względu na sprawy organizacyjne  związane z dowozem uczniów, mecze trwały po 10 minut. 

    Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie reprezentowali

    DZIEWCZĘTA:

    1. WERONIKA MIŁOWICKA
    2. MARTYNA DZIERŻYK
    3. KATARZYNA TOPÓR
    4. SYLWIA GAJDEK
    5. MARTYNA PIEKIELNIAK
    6. KATARZYNA ANUSZKIEWICZ
    7. KAROLINA JASIŃSKA
    8. EWA SURAŻYŃSKA
    9. JULIA BARSZCZEWSKA
    10. MARTYNA MEDYCKA
    11. KAROLINA JASIŃSKA
    12. EWA SURAŻYŃSKA
    13. MARTYNA ISZKUŁO
       

    CHŁOPCY:

    1. BARTOSZ NARUSZEWICZ
    2. KRZYSZTOF MAKAREWICZ
    3. JAKUB KASZKIEL
    4. MARCEL NOWAK
    5. FILIP ZDANEWICZ
    6. PRZEMYSLAW SZWARC
    7. DAWID ANISZKIEWICZ
    8. MICHAŁ SIECZKOWSKI
    9. JAKUB LUBERECKI
    10. DAMIAN ZARĘBA

     

  • Otrzęsiny pierwszaków

    Otrzęsiny pierwszaków

    Pierwszoklasiści z Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów szkoły. Musieli zmierzyć się z przygotowanymi dla nich zadaniami, by potwierdzić fakt, że są gotowi nosić miano pełnoprawnych gimnazjalistów.

    W uroczystych otrzęsinach klas pierwszych wzięli udział nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz rodzice pierwszoklasistów. Program zabawy opracowała wychowawczyni klasy IA, Agnieszka Gryniewicz, a pomogli jej w organizacji i prowadzeniu uroczystości uczniowie klasy IIB: Rafał Gajdek, Elwira Gudanowska i Martyna Korotko.

    Kocury rozpoczęły imprezę od zaprezentowania kociego tańca do muzyki z bajki pt. "Różowa Pantera". Następnie próbowały wykazać się wiedzą na temat swojej nowej szkoły. Można rzec, że bardzo się starali, ponieważ w przypadku błędnej odpowiedzi musieli wypić sok z cytryny. Miny przy tym były kwaśne. Jednak już w kolejnym zadaniu uczniowie klasy pierwszej z uśmiechami na twarzach próbowali porwać publiczność piosenką do melodii hitu "Ona tańczy dla mnie". Miny szybko im zrzedły, gdy okazało się, że będą musieli skosztować gimburgerów - krakersów  z musztardą, chrzanem, tabasco, czosnkiem, pieprzem i oliwką. Na szczęście można było po tym popić... mleczka... dla wszystkich przez słomkę z jednej miski. Na koniec starszacy mogli pomalować twarze kocurów specjalnymi kredkami. Warunkiem koniecznym było wrzucenie cukierka do koszyczka kota.

    Zabawa zakończyła się poczęstunkiem przygotownym przez rodziców i uczniów klasy pierwszej. Spotkanie było doskonałą okazją do bliższego poznania nowych uczniów oraz ich rodziców, integracji, działania w grupie, budowania przynależności ze szkołą i po prostu - dobrą zabawą.

    Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za pomoc w organizacji.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Kijewie
    Kijewo 29, 19-404 Wieliczki
  • +48 (87) 523 04 60

Galeria zdjęć