"Uwolnić potencjał uczniów..."

  • Sienkiewicz w naszej szkole

    Sienkiewicz w naszej szkole

    Ostatni tydzień września obfitował w liczne i niezwykłe spotkania kijewskich gimnazjalistów z postacią wyjątkową... polskim noblistą - Henrykiem Sienkiewiczem. Rok 2016 należał do pisarza, a "Quo vadis" jego autorstwa było książką czytaną podczas Narodowego Czytania 2016.

    By uczcić pamięć wielkiego powieściopisarza oraz wpłynąć na rozwój czytelnictwa w naszej szkole bibliotekarka szkolna, pani Grażyna Dzienisiewicz, przygotowała szereg działań rozłożonych w czasie, angażujących uczniów i wszystkich pracowników gimnazjum - zorganizowała "narodowe czytanie Quo vadis w szkole". Polonistka, pani Agnieszka Gryniewicz, zadbała o to, by każdy, kto chciał i czuł się na siłach, miał co czytać podczas tej akcji.

    Zaczęło się od prezentacji multimedialnej wprowadzającej do treści lektury oraz omawiającej okoliczności powstania powieści. Następnie nauczyciele i pracownicy szkoły odczytali fragmenty "Quo vadis" opisujące przebieg igrzysk z udziałem chrześcijan. Kolejnego dnia uczniowie wszystkich klas wcielili się w role lektorów i przenieśli słuchaczy ponownie do rzymskiego koloseum, by przeczytać szczęśliwe zakończenie miłości Ligii i Winicjusza. Ostatniego dnia uczniowie połączeni stanęli do "sienkiewiczowskich potyczek". By wziąć udział w konkursie należało wcześniej prawidłowo wypełnić krzyżówkę dotyczącą Henryka Sinkieiwcza. Później wszyscy na holu szkoły zapoznali się z materaiałem filmowym poświęconym życiu i twóczości Litwosa i przystąpili do rywalizacji. Uczniowie połączeni w pary odpowiadali na pytania, prawidłowe odpowiedzi były przepustką do kolejnego etapu konkursu. W ścisłym finale znalezły się uczennice z klasy pierwszej kontra uczniowie z klasy trzeciej. Walka byłą zacięta! Przez dłuższy czas nie można było rozstrzygnąć zwycięzców. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęli Sebastian Kalinowski i Bartek Naruszewicz z kl. III A. Drugie miejsce przypadło Weronice Naruszewicz i Agnieszce Zabłockiej z kl. I A. Trzecie na podium stanęły Katarzyna Anuszkiewicz oraz Sylwia Gajdek - uczennice kl. III A.

    Kilkudniowe lekcje z Sienkiewiczem w roli głównej były doskonałą okazją do rozwoju czytelnictwa w naszej szkole, do przekazania wiedzy na temat życia i twórczości Henryka Sienkiewicza, pozwoliły uczniom wykazać się umiejętnościami lektorskimi na forum szkoły, ale też wiedzą na temat "Quo vadis" i  jego autora. Ale przede wszystkim sprzyjały integracji społeczności szkolnej.

    W szkolnym narodowym czytaniu udział wzięli:

    pracownicy szkoły uczniowie kl. IIIA uczniowie kl. IIB uczniowie kl. IIA uczniowie kl. IA

    - Teresa Sulima,
    - Izabela Zaniewska,
    - Katarzyna Bakirska,
    - Grażyna Dzienisiewicz,
    - Justyna Dobrzyń,
    - Helena Grochowska,
    - Agnieszka Gryniewicz,
    - Tadeusz Piotrowski

    - Sylwia Gajdek,
    - Weronika Miłowicka,
    - Katarzyna Anuszkiewicz,
    - Martyna Dzierżyk,
    - Bartosz Naruszewicz,
    - Krzysztof Makarewicz
     

    - Maciej Sławiński,
    - Michał Sieczkowski,
    - Rafał Gajdek,
    - Elwira Gudanowska,
    - Martyna Korotko

    - Kornelia Kalinowska,
    - Jakub Luberecki,
    - Dawid Aniszkiewicz,
    - Cyprian Ogrzal,
    - Sara Obiedzińska,
    - Wiktoria Wójcik,
    - Magda Sokalska,
    - Julia Truchel

    - Ewa Surażyńska,
    - Daria Zaręba,
    - Martyna Iszkuło,
    - Mateusz Bakirski,
    - Agnieszka Zabłocka,
    - Rafał Korol,
    - Weronika Naruszewicz,
    - Julia Barszczewska,
    - Aleksandra Karmiłowicz,
    - Paulina Dzierżyk

     

  • MISJA KSIĄŻKA - konkurs

    MISJA KSIĄŻKA - konkurs

    Fundacja Nowoczesna Polska oraz Ridero IT Publishing zapraszają uczniów i nauczycieli ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie „Misja książka!”, który został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

    „Misja książka!”, czyli ogólnopolski turniej literacki dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, to konkurs, w którym zespoły uczniów pod opieką nauczyciela będą tworzyć własny zbiór opowiadań i walczyć o atrakcyjne nagrody. Zespoły składające się z 3 do 10 młodych autorów, pod okiem nauczyciela, będą tworzyć swoje własne opowiadania na wybrany temat i projektować prawdziwą książkę od pierwszej do ostatniej strony w Inteligentnym Systemie Wydawniczym Ridero. Konkurs jest skierowany do gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, w których to€“ po aprobacie Dyrektora jednostki chętni nauczyciele (np. poloniści, bibliotekarze) biorą pod opiekę zespoły składające się z 3 do 10 uczniów, tworzące zbiór opowiadań na dowolny, wybrany przez siebie i zaakceptowany przez opiekuna, temat.

    Projekt ma na celu pokazanie młodzieży, że dzięki nowoczesnej technologii komputerowej, pisanie, czytanie i wspólne tworzenie znacznie wykracza poza schemat kartki i długopisu. Założeniem konkursu jest kształtowanie umiejętności twórczego myślenia oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych młodych ludzi, dając im możliwość przekazania własnego punktu widzenia oraz wyrażenia swoich uczuć i emocji.

    Rejestracja uczestników konkursu rozpoczęła się 15 września. Zbierz drużynę i zgłoś się jak najszybciej! Formularz rejestracyjny, regulamin oraz harmonogram konkursu znajdują się na stronie internetowej konkursu.

    Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu o konkursie, w którym w kilku zdaniach opowiadamy o tym, dlaczego warto wziąć w nim udział.

  • VIII Powiatowy Quiz Wiedzy o Tytoniu

    oPwiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olecku zaprasza do udziału w „VIII Powiatowym Quizie Wiedzy o Tytoniu” skierowanym do uczniów kl. I-III szkół gimnazjalnych. Prace konkursowe należy dostarczyć do PSSE w Olecku w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31.10.2016 r.  

    Zasady przeprowadzenia konkursu:

    Zadaniem uczestników konkursu jest prawidłowe wypełnienie quizu przy wykorzystaniu  różnych dostępnych źródeł informacji (książki, czasopisma, ulotki, internet).  Każdy uczeń na pytania konkursowe powinien odpowiadać indywidualnie. Do quizu należy dołączyć zgodę przedstawiciela ustawowego dziecka  na udział w konkursie. Quizy bez dołączonego prawidłowo wypełnionego druku zgody będą odrzucane. QUIZY NALEŻY WYPEŁNIAĆ DRUKOWANYMI  LITERAMI.

    Do zadań  szkoły należy upowszechnienie informacji o konkursie, powielenie w stosownej ilości formularza quizu i zgody rodziców, pomoc i zaangażowanie uczniów w wyszukiwanie  informacji z zakresu profilaktyki tytoniowej, odesłanie wypełnionych quizów na adres PSSE Olecko lub dostarczenie ich osobiście przez pracownika szkoły.

    Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 10 listopada 2016 r.  Wyniki zostaną opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej PSSE Olecko http://www.bip.visacom.pl/psse_olecko/ w podstronie „Promocja Zdrowia i Oświata Zdrowotna” w dniu 10 listopada do godz. 1200.

    Prosimy o wnikliwe przeczytanie regulaminu konkursu. Prace nadesłane po terminie 31 października b. r. oraz nie spełniające pozostałych wymogów będą odrzucane.

  • Konkurs NBP na pracę pisemną

  • 2016 - rok Henryka Sienkiewicza

    2016 - rok Henryka Sienkiewicza

    Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie przyłącza się do obchodów roku Henryka Sienkiewicza. W związku z tym bibliotekarka szkolna, p. Grażyna Dzienisiewicz, przygotowuje we wrześniu szereg działań mających przybliżyć uczniom życie i twórczość polskiego pisarza. W programie:

    • Henryk Sienkiewicz – życie i twórczość – prezentacja multimedialna
    • Sienkiewiczowskie potyczki – konkurs
    • Narodowe czytanie Quo vadisczytanie wybranych fragmentów powieści przez społeczność szkolną (uczniowie, nauczyciele, pracownicy, rodzice)
    • Quo vadis na pocztówce  – zestaw ilustracji autorstwa Jana Styki, Piotra Stachiewicza, Henryka Siemiradzkiego,  Paula de Laubadere, Franza Rosler`a i in. – wystawa
  • Narodowe czytanie "Quo vadis" w naszej szkole

    Narodowe czytanie "Quo vadis" w naszej szkole

    27 września 2016 r. godz. 11.30

    Fragment powieści pt. Przepyszny Amfiteatr czytają nauczyciele, pracownicy, rodzice:

    Teresa Sulima, Iza Zaniewska, Katarzyna Bakirska, Justyna Dobrzyń, Bożena Anuszkiewicz, Helena Grochowska, Agnieszka Gryniewicz, Tadeusz Piotrowski, Grażyna Dzienisiewicz

    28 września 2016 r. godz. 11.30

    Fragment powieści pt. Koniec Igrzysk czytają uczniowie:

    • Kl. I A - Ewa Surażyńska,  Daria Zaręba,  Martyna Iszkuło, Mateusz Bakirski, Agnieszka Zabłocka, Rafał Korol, Weronika Naruszewicz, Julia Barszczewska, Aleksandra Karmiłowicz, Paulina Dzierżyk
    • Kl. II A – Dawid Aniszkiewicz, Hubert Aniszkiewicz, Kacper Aniszkiewicz, Kornelia Kalinowska, Jakub Luberecki, Martyna Medycka, Sara Obiedzińska, Cyprian Ogrzal, Roksana Piekielniak,  Magda Sokalska, Zbigniew Szusta, Gabriela Truchel, Julia Truchel, Wiktoria Wójcik
    • Kl. II B – Maciej Sławiński, Michał Sieczkowski, Rafał Gajdek, Elwira Gudanowska, Martyna Korotko
    • Kl. III A – Sylwia Gajdek, Martyna Dzierżyk, Filip Zdanewicz, Przemysław Szwarc, Bartek Naruszewicz, Krzysztof Makarewicz, Katarzyna Anuszkiewicz, Weronika Miłowicka
  • O projekcie "Zróbmy coś fajnego"

    O projekcie "Zróbmy coś fajnego"

    Informacja na temat realizacji projektu „Zróbmy coś fajnego”

    Projekt „Zróbmy coś fajnego” realizowany będzie w gminie Olecko do 31 grudnia 2016 roku.

    Uczestnikami (Beneficjentami) projektu będzie 100 osób spośród młodzieży szkolnej gminnych placówek podstawowych klas 4 - 6 i gimnazjalnych.

    Projekt dotyczy zwiększenia zaangażowania  młodzieży w lokalne życie publiczne poprzez rozwój wolontariatu. Wolontariat traktujemy jako swoiste źródło energii, która uruchamia potencjał wolontariusza, motywuje do działania, wywołuje wiarę w siebie, daje przekonanie o radzeniu sobie z wyzwaniami jakie niesie życie, wyzwala pozytywne uczucia. Jest to pozytywne zjawisko, które często stanowi podstawę przedsięwzięć społecznych.

    W ramach projektu zakłada się zorganizowanie:

    1. Zajęć szkoleniowo warsztatowych (12 godz.). Zajęcia będą obejmowały przygotowanie do świadczenia konkretnych zadań, umiejętności pracy w grupie, komunikacji interpersonalnej, zachowania się w różnych sytuacjach, racjonalnego gospodarowania materiałami, jak również zagadnienia związane z technikami terapii zajęciowej i elementami rehabilitacji, podstawy opieki i pielęgnacji osób starszych, niepełnosprawnych, przewlekle chorych, ponadto z psychologii, fizjologii, problemów zdrowotnych w wieku starszym.
    2. Zajęć wolontaryjnych na rzecz pacjentów SPZZOD (32 godz.). Zajęcia będą obejmowały przygotowanie konkretnych zadań na rzecz SPZZOD np. wykonanie ozdób świątecznych, przygotowanie wystąpienia okolicznościowego, itp. jak również zagadnienia związane z technikami terapii zajęciowej i elementami rehabilitacji. Wolontariusze będą urozmaicali wolny czas pacjentom pod opieką animatora.
    3. Zajęcia będą odbywały się po zajęciach szkolnych dlatego podczas zajęć zorganizujemy dla młodzieży poczęstunek.
    4. Na zajęcia w SPZZOD zapewnimy transport w dwie strony i opiekę animatora podczas zajęć.
    5. W ramach projektu planowany jest dla uczestników projektu konkurs „Radość pomagania”. W konkursie przewidziane są nagrody rzeczowe.
    6. Na zakończenie planowana jest Gala Wolontariatu jako podsumowanie działań i obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

    Dlaczego warto być wolontariuszem w Hospicjum?

    Bardzo trudno jest odpowiedzieć na to pytanie tak, żeby nie było to powierzchowne, banalne, mało oryginalne, jednocześnie żeby odpowiedź nie była obszernym wypracowaniem na temat wartości wolontariatu. Może dobrze będzie odpowiedzieć na to pytanie słowami wolontariuszy zamieszczając ich wypowiedzi:

    Wolontariat jest przestrzenią, gdzie dzieje się coś właściwego i naturalnego.

    Spotyka się tu chęć bezinteresownej pomocy z wielką potrzebą drugiego człowieka.

    Życzliwość łączy się z jej oczekiwaniem.

    Jest to droga dająca możliwość rozwoju, szerszego spojrzenia na życie a czasem nawet odpowiedzenia sobie na najważniejsze w życiu pytania.

    Włączając się w wolontariat spotykasz niesamowitych ludzi, samemu ubogacając się.

    Pomaganie daje radość i nadaje sens.

     

    Co może robić Wolontariusz w SPZZOD (Hospicjum) w Olecku Kolonia?

    Wolontariusze pełnią rolę uzupełniającą, wspierającą działania personelu medycznego  i administracyjnego oraz rodzin osoby chorej. Zadania najczęściej powierzane wolontariuszom to towarzyszenie choremu, czytanie książek, wspólne słuchanie muzyki, spacery, udział w terapii zajęciowej, w porozumieniu z terapeutą zajęciowym, wsparcie emocjonalne chorego i jego rodziny, organizacja spotkań okolicznościowych, pomoc w przygotowaniu akcji charytatywnych, i inne, uzgodnione z dyrektorem zakładu.

  • Warmia i Mazury pływają

    Zapraszamy wszystkich miłośników pływania do uczestnictwa w regionalnym cyklu zawodów pływackich Warmia i Mazury pływają. Już w sobotę 1 października pierwsze zawody nowego cyklu. Jak co roku rywalizować będziemy w pierwsze soboty miesiąca o godz. 10:00 walcząc o punkty w klasyfikacjach: indywidualnej, rodzinnej i szkolnej. Uczestnictwo w zawodach wymaga wcześniejszej rejestracji na stronie http://warmiaimazury.plywaja.pl/?action=dodaj_osoba. Liczymy również na wsparcie sponsorów by każdy uczestnik, jak zawsze, mógł otrzymać choćby niewielki upominek.
  • Kijewo podczas inauguracji roku sportowego

    Kijewo podczas inauguracji roku sportowego

    21 września 2016 roku na stadionie MOSiR w Olecku przy ul. Park 1 wraz z nauczycielem wychowania fizycznego, p. Adamem Dziubińskim, wzięliśmy udział w Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017 dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkolę reprezentowało czworo uczniów w następujących kategoriach:

    •          bieg dziewcząt na dystansie  około 800m - Karolina Jasińska

    •          bieg chłopców  GIM kl. I około 1000 m - Marcel Nowak

    •          bieg dziewcząt GIM kl. II-III około 1000 m -

    •          bieg chłopców GIM kl. II-III około 1000 m - Jakub Murzyn

  • Bezpłatny obiad w szkole

    Bezpłatny obiad w szkole

    Informacja dotycząca o możliwości korzystania przez uczniów z bezpłatnych posiłków

    Informujemy, że istnieje możliwość bezpłatnego spożywania przez uczniów obiadów w stołówce szkolnej.  Zapraszamy zainteresowanych rodziców  (prawnych opiekunów) do zapoznania się z warunkami, które należy spełnić, aby skorzystać z takiej formy pomocy. W tym celu należy niezwłocznie udać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olecku przy ul. Kolejowej 31,  tel. 87 520 42 33. Powinno się dokonać niezbędnych formalności, tak by Państwa dziecko mogło jak najszybciej spożywać gorące obiady, podczas pobytu w szkole.

    O przyznanie pomocy w formie finansowania uczniom posiłków, mogą ubiegać się rodzice/prawni opiekunowie uczniów pochodzących z rodzin, w których zgodnie z art. 5 ustawy z dnia 29 grudnia 2005 r. o ustanowieniu programu wieloletniego „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” (Dz. U. Nr 267, poz. 2259 z późn. zm.) dochód na 1 osobę nie przekracza 684,00 zł netto (sześćset osiemdziesiąt cztery zł 00/100).  

  • Bezpieczna droga do szkoły

    Bezpieczna droga do szkoły

    Jak co roku  policjanci oleckiej komendy prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”, których celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonie szkół oraz na drogach prowadzących do nich. 16 września  st. sierż. Karol Żukowski w trosce o bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły oraz w ramach propagowania zasad bezpieczeństwa drogowego wśród gimnazjalistów zorganizował i przeprowadził spotkanie z uczniami, podczas którego rozmawiał o zachowaniu się na drodze, przypomniał również o noszeniu odblasków.

  • II Ogólnopolska Konferencja „Pieniądze są dla szkoły”

    II Ogólnopolska Konferencja „Pieniądze są dla szkoły”

    Co zrobić, aby szkolne konto było zawsze pełne? Poznań, 20-21 października 2016 r.

    Celem tegorocznej konferencji jest uświadomić dyrektorom i nauczycielom, że kondycja finansowa szkoły – bez względu na to, czy mówimy o małej czy dużej, miejskiej czy wiejskiej placówce – zależy w dużej mierze od przedsiębiorczości pracowników oraz stopnia ich zaangażowania w proces pozyskiwania dodatkowych środków. Istnieje ponad 100 różnych zewnętrznych źródeł, z których szkoła może pozyskać pieniądze na sfinansowanie prowadzonych w placówce działań. Aby z tych źródeł mądrze i efektywnie skorzystać, warto wiedzieć, od czego zacząć i jak – krok po kroku – realizować projekty, które są odpowiedzią na zdiagnozowane potrzeby placówki.

    Zapraszamy do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji „Pieniądze są dla szkoły”. Co zrobić, aby szkolne konto było zawsze pełne?, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 20-21 października 2016 r.

    Podczas konferencji dowiedzą się Państwo:

    • na jakie źródła warto postawić w roku szkolnym 2016/2017,
    • jak i kiedy zrobić pierwszy krok, aby faktycznie zacząć korzystać z dodatkowych funduszy,
    • jak dopasować sposób pozyskiwania pieniędzy do typu, wielkości, lokalizacji i innych cech placówki,
    • jak przekonać radę pedagogiczną szkoły do aktywnego zaangażowania się w projekty grantowe,
    • jak pozyskiwać fundusze niekonwencjonalnymi sposobami,
    • jak planować działania w szkole, aby móc regularnie zbierać pieniądze w ciągu całego roku,
    • jak zrealizować projekt od pomysłu do rozliczenia, stosując sprawdzone metody,
    • jak przygotować poprawną dokumentację do wybranego konkursu grantowego.

     

    W programie konferencji:

    • Jakie są możliwości, czyli na jakie źródła dodatkowego finansowania warto postawić w roku szkolnym 2016/17
    • Po co nam te pieniądze, czyli potrzeby szkoły punktem wyjścia do pozyskania funduszy
    • Skąd, ile i na co, czyli najlepsze źródła dla sfinansowania potrzeb naszej placówki
    • Potrzebne ręce do pracy, czyli jak zmotywować radę pedagogiczną do szukania funduszy dla szkoły
    • Składamy wniosek, czyli generatory, formularze wniosków i inne dokumenty potrzebne do pozyskania wsparcia finansowego
    • Nie tylko granty pieniądze dają, czyli jak zaangażować lokalną społeczność i zgromadzić środki metodą małych kroków
    • Rady, wskazówki, drogowskazy i złote zasady przydatne w procesie pozyskiwania dodatkowych funduszy, czyli panel dyskusyjny z udziałem ekspertów i praktyków

     

    Konferencji towarzyszą praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów dla szkół:

    1. Jak zebrać pieniądze na remont klasy i inne bieżące potrzeby szkoły. Granty i dotacje ze źródeł krajowych
    2. Jak skutecznie pozyskiwać środki dla przedszkola i szkoły metodą małych kroków? Fundraising, crowdfunding, sponsoring, darowizny, loterie…
    3. Jak pozyskać dotację z programu Erasmus+? Akcja 1. – Mobilność edukacyjna (wyjazdy w celach edukacyjnych)
    4. Jak pozyskać dotację z programu Erasmus+? Akcja 2. – Partnerstwa strategiczne – współpraca szkół

     

    Szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie

    www.pieniadzesadlaszkoly.pl  

    Organizator spotkania: Wydawnictwo Agencja Pracy Twórczej

  • TERAZ MY

    Grupa Nieformalna TERAZ MY, organizator na szczeblu gminnym i powiatowym, reprezentowana przez Panią Iwonę Saulewicz, pragnie poinformować, iż 17 października 2016r. (poniedziałek) w Hali Lega w Olecku o godzinie 12.00 odbędzie się Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób. Koordynatorem krajowym wydarzenia jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 
    Uroczyste otwarcie nastąpi o godz.11.30
    Chciałabym serdecznie zaprosić przedstawicieli Państwa instytucji do aktywnego włączenia się w realizację powyższego wydarzenia poprzez uczestnictwo pracowników i podopiecznych jednostki oraz rozpowszechnienie informacji o planowanej imprezie.
    Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Olecka, Pan Wacław Olszewski.
    Osoba do kontaktu: Iwona Saulewicz, Tel. 500 317 941
  • Drodzy Rodzice!

    Szanowni Państwo,

    poniżej zamieszczamy:
    - Informację Prezesa Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole” Wojciecha Starzyńskiego dotyczącą Ogólnopolskiego Porozumienia Rad Rodziców (OPRR) - http://www.ko.olsztyn.pl/new/files/Informacja_o_Ogolnopolskim_Porozumieniu_Rad_Rodzicow.pdf

    - Zaproszenie na Warmińsko-Mazurską Regionalną Konferencję Rad Rodziców - http://www.ko.olsztyn.pl/new/files/Warminsko-Mazurska_Konferencja-zaproszenie.pdf

    - Program Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Konferencji Rad Rodziców - http://www.ko.olsztyn.pl/new/files/Warminsko-Mazurska_Konferencja-program.pdf

    Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie informacji radom rodziców. W przypadku pytań i wątpliwości prosimy kontaktować się z Zarządem Fundacji „Rodzice Szkole” (kontakt@rodziceszkole.edu.pl lub tel. 721 326 336)

    Sporządziła:
    Jolanta Marcinkiewicz

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI

    ZEBRANIE Z RODZICAMI

    Zapraszamy Rodziców i Opiekunów uczniów na zebranie, które odbędzie się we wtorek 20 września o godz. 16:00 w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie.

    W programie:

    - zaproszenie do współpracy,

    - zapoznanie z ofertą szkoły,

    zapoznanie z WSO,

    zapoznanie z procedurami egzaminu gimnazjalnego (Rodzice trzecioklasistów),

    - wybory rad rodziców.

    Po spotkaniu z wychowawcami przewodniczący klasowych rad rodziców spotkają się z panią dyrektor, Teresą Sulimą.

     

  • Konkurs dot. zdrowego odżywiania się

    Konkurs dot. zdrowego odżywiania się

    Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w ramach Rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła” organizuje konkurs dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych pt. „Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz”.

    Celem konkursu jest upowszechnianie wśród uczniów i wychowanków wiedzy na temat prawidłowego żywienia oraz kształtowanie pozytywnej postawy wobec spożywania zdrowych produktów żywieniowych, przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach, w szczególności owoców, warzyw, produktów zbożowych pełnoziarnistych. Przedmiotem Konkursu jest wykonanie przez uczniów danej klasy zbiorowej pracy plastycznej na temat zdrowego żywienia do dnia 30 września 2016 r.

    Serdecznie zapraszam Państwa Dyrektorów, nauczycieli i uczniów wszystkich poziomów edukacyjnych do udziału w Ogólnopolskim Konkursie pt. „Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz”.

    Z poważaniem

    Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty

    Wojciech Cybulski

  • Projekt edukacyjny ZUS

    Informujemy, że po raz kolejny ZUS podjął się realizacji działań obejmujących całą Polskę, których celem jest przeciwdziałanie niewiedzy młodych Polaków na temat tego, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja o wykluczeniu się z tych ubezpieczeń. W związku z powyższym powstały dwa projekty: Lekcje z ZUS i Projekt z ZUS. Pierwszy jest projektem autorskim ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej zrealizowany przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, skierowanym do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Jest to cykl czterech spotkań, po których szkoła zgłasza chętnych uczniów do olimpiady pn. "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Drugie działanie pn. "Projekt z ZUS", skierowane jest do uczniów i nauczycieli gimnazjów i polega na wykonaniu materiału promującego ubezpieczenia społeczne (np. plakat, komiks, prezentacja, film).

    Pedagodzy, którzy zdecydują się przeprowadzić w swoich szkołach lekcje, otrzymają pomoc z ZUS w postaci materiałów dydaktycznych (zeszyt dla nauczyciela i dla uczniów), materiały multimedialne oraz wsparcie i pomoc pracowników merytorycznych Oddziału ZUS w Olsztynie. W sprawie udziału w projektach należy kontaktować się z Panią Barbarą Piotrowską zajmującą się edukacją w olsztyńskim Oddziale ZUS, nr tel. 89 521 21 88, 797 188 143. Szczegółowe informacje na temat projektu dostępne są na stronie: www.zus.pl/LekcjezZus

  • Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

    Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

    Społeczność Gimnazjum w Kijewie zebrała się 1 września na holu szkoły, by uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny.

    Dyrektor szkoły, Teresa Sulima, przywitała uczniów i nauczycieli po zasłużonym wakacyjnym odpoczynku i życzyła nowych sił do pracy. Przedstawiła sobie grono pedagogiczne oraz uczniów klasy pierwszej. Wyróżniła cztery nauczycielki. Grażynie Dzienisiewicz oraz Helenie Grochowskiej wręczyła nagrody jubileuszowe za trzydzieści pięć lat stażu pracy w szkole. Barbarze Zdanewicz gratulowała uzyskania awansu na stopień nauczyciela dyplomowanego. Agnieszce Gryniewicz wręczyła akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Następnie uczniowie udali się do klas z wychowawcami w celu omówienia spraw organizacyjnych.

  • Godziny zajęć lekcyjnych
    31.08.2016

    Uwaga!!! Zmianie uległy godziny zajęć lekcyjnych. Zapraszamy do zakładki Rozkład zajęć.

  • Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

    Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

    Serdecznie zapraszam Uczniów i ich Rodziców na Inaugurację Roku Szkolnego 2016/2017 dnia 1 września 2016 r. w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie.

    W programie:

    • ·        9:30 -  hol szkolny – spotkanie społeczności szkoły;

    • 9:45 - spotkanie w klasach z wychowawcami;
    • odjazdy uczniów (autobus PKS, autobus szkolny).
       

    Jednocześnie informuję, że dojazdy do szkoły autokarem szkolnym (p. Ryszard Ratuszny) pozostają bez zmian - (trasy i godziny).

    Poniżej - tabela z wykazem godzin dojazdu w dniu 1 września 2016 r. do szkoły:

    PRZYSTANEK

    GODZINA

    Urząd Miejski w Olecku

    7.20

    Szkoła Podstawowa nr 1 w Olecku

    7.25

    Kukowo

    7.30

    Zajdy

    7.35

    Zabielne

    7.40

    Folwark

    7.45

    Ślepie

    7.50

    Gąski

    7.55

    Świdry

    8.05

    Kijewo

    8.15

    Gąsiorówko

    8.20

    Babki Gąseckie

    8.25

    Kijewo szkoła

    8.30

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Autobus linii PKS będzie jeździł tak, jak w latach ubiegłych.

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Kijewie
    Kijewo 29, 19-404 Wieliczki
  • +48 (87) 523 04 60

Galeria zdjęć