225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja społeczność Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie uczciła podczas apelu szkolnego. Uczniowie pod kierunkiem Danuty Adamskiej przypomnieli tło historyczne wydarzeń i wyjaśnili, dlaczego jest to tak ważny dzień dla Polski.
Rozmawiajmy o uchodźcach
Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Kadry Kierowniczej Oświaty oraz z Fundacją Centrum im. Profesora Bronisława Geremka zaprasza do włączenia się w projekt "Rozmawiajmy o uchodźcach". Program jest odpowiedzią na potrzeby nauczycieli i nauczycielek, którzy mierzą się na co dzień w swoich klasach z pytaniami młodzieży, dotyczącymi uchodźców i procesów migracyjnych oraz szukają sposobów na to, by otwarcie poruszać te tematy.
Jak rozmawiać?
Projekt jest oparty na scenariuszu dwóch lekcji, które pomagają nauczycielom i nauczycielkom przeprowadzić z młodzieżą rozmowę opartą na faktach w atmosferze wzajemnego szacunku. Zależy nam na tym, aby kształtować u młodych ludzi umiejętność słuchania się, wyrażania własnego zdania i argumentowania w oparciu o rzetelne źródła informacji. W propozycji CEO jest przestrzeń na podzielenie się swoimi obawami, pomysłami, a także na refleksję nad tym, czym jest dobra rozmowa i jak ją prowadzić także w szkole. Wesprzyjmy młodzież w poszukiwaniu swojej obywatelskiej tożsamości i rozważaniach na temat postaw i wartości, jakimi kieruje się w życiu!
W jaki sposób szkoła może włączyć się w projekt "Rozmawiajmy o uchodźcach"?
Z wyrazami szacunku,
Elżbieta Kielak
Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie ogłasza nabór do trzyletniego programu grantowego poświęconego edukacji kulturowej "Wędrowna Akademia Kultury", będącego częścią ogólnopolskiego programu Narodowego Centrum Kultury - "Bardzo Młoda Kultura".
Do udziału w programie zapraszamy osoby indywidualne, które zamierzają działać czynnie w sferze edukacji kulturowej na terenie Warmii i Mazur. Nabór do 3 maja 2016 r.
Więcej na: http://jakakultura.warmia.mazury.pl/bardzo-mloda-kultura/regulamin.html
Organizator:
Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie
ul. Parkowa 1, 10-233 Olsztyn
e-mail: ceik@ceik.eu ; bmk@ceik.eu
strony: www.ceik.eu ; www.jakakultura.warmia.mazury.pl
Drodzy Rodzice i Opiekunowie!
Zapraszamy na zebranie podsumowujące I semestr roku szkolnego 2015/2016, które odbędzie się we wtorek, 9 lutego br., o godz. 15.30. Wywiadówka rozpocznie się na holu głównym szkoły, później zapraszamy na spotkania z wychowawcami klas
W programie:
- informcje z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego i wyboru szkoły ponadgimnazjalnej;
- podsumowanie pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej za I półrocze roku szkolnego 2015/2016;
- poinformowanie o wynikach klasyfikacji śródrocznej i ocenach zachowania uczniów;
- sprawy różne.
Rozkład zajęć w II semestrze roku szkolnego 2015/2016 uległ zmianie. Prosimy o zapoznanie się z nowym planem lekcji.
Drodzy i Szanowni,
Rozpoczynające się ferie zimowe to dla wszystkich moment odpoczynku, oderwania się od szkolnych obowiązków oraz szansa na zebranie sił na drugi semestr nauki. Przede wszystkim jest jednak okazja do wykorzystania uroków tej pory roku i aktywnego spędzenia czasu podczas jazdy na nartach, snowboardzie, sankach czy łyżwach oraz długich spacerów, a w przypadku braku śniegu i mrozu - na pływalni czy w halach sportowych.
Ruch bez wątpienia jest znakomitą alternatywą dla telewizora czy komputera. Aktywność procentuje – służy nie tylko lepszemu samopoczuciu i zdrowiu, ale ma także wpływ na kondycję psychiczną i przekłada się na lepsze wyniki w nauce. Czas ferii wykorzystajcie jak najefektywniej, tak by z uśmiechem wrócić do szkolnej ławki. Podczas wszelkich aktywności pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim oraz kolegów.
Bądźcie zawsze czujni i uważni, nie ufajcie napotkanym obcym, nie dajcie się namówić na ryzykowne zabawy. Ślizgawki na zamarzniętych rzekach, stawach, jeziorach – kuszą, ale w rzeczywistości mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajcie także o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego, zawsze noście przy sobie elementy odblaskowe, które sprawiają, że jesteście widoczni dla kierowców.
W trudnych sytuacjach nie wahajcie się prosić dorosłych o pomoc. Do Waszej dyspozycji jest również Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, który działa od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-20:00. Pod numerem 800 12 12 12 czekają eksperci – gotowi Was wysłuchać i pomóc rozwiązać wszelkie problemy.
Życzę Wam fantastycznych, śnieżnych ferii.
Z pozdrowieniami,
Wasz Rzecznik
Marek Michalak
Dnia 16 grudnia 2015 roku w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie już po raz czwarty odbył się konkurs realioznawczy z języka rosyjskiego, którego organizatorem była nauczycielka języka rosyjskiego – Justyna Dobrzyń. W tym roku przebiegał pod hasłem „Zrozumieć Rosję”.
Celem konkursu było wzbudzenie szerszego zainteresowania Rosją i językiem rosyjskim, poszerzenie wiedzy o bogatej historii i kulturze tego kraju oraz łączenie wiadomości z różnych dziedzin wiedzy. Konkurs adresowany był do uczniów klas II i III gimnazjum. Zestaw konkursowy, składający się z 80 pytań podzielony był na dwie części – części leksykalno-gramatycznej i pytań związanych z Rosją. Dotyczyły one wybranych zagadnień na temat rosyjskich zwyczajów, tradycji, geografii, historii, religii, sztuki, literatury, muzyki, sportu i nauki. Wysoki poziom wiedzy zaprezentowany przez uczestników udowodnił, że konkurs rozbudził w uczniach zainteresowanie kulturą rosyjską oraz zmobilizował do poszerzania swoich językowych umiejętności.
Justyna Dobrzyń
Uczniowie maszego gimnazjum wzięli udział w konkursach organizowanych przez Powiat Olecki w ramach projektu
Program dla zdrowia, pogody ducha i długich lat życia mieszkańców powiatu oleckiego realizowanego z Programu Operacyjnego PL13: Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu dofinansowanym z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz z budżetu państwa.
Oto lista uczniów nagrodzonych:
Konkurs Stop uzależnieniom, przemocy, dyskryminacji
III kategoria wiekowa (gimnazjum)
5 miejsce - Jakub Murzyn (IIA)
Konkurs Stres zagrożeniem dla mojego zdrowia
III kategoria wiekowa (gimnazjum)
4 miejsce - Magdalena Zabłocka (IIA)
Konkurs Poruszam się bezpiecznie po drodze
III kategoria wiekowa (gimnazjum)
5 miejsce - Jakub Wróblewski (IB)
Do konkursu przygotowywała uczniów nauczycielka plastyki i zajęć artystycznych, pani Bogumiła Bajbak.
Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie w roku szkolnym 2015/2016 przyłączyło się do obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej. W dniach 16-27 listopada 2015 r. podjęto działania, mające przybliżyć młodzieży tematykę proponowaną przez organizatorów w myśl hasła „Równość – od słów do czynów”. Odbiorcami przedsięwzięcia byli wszyscy uczniowie szkoły, tj. klasy I-III gimnazjum (ok. 84 osób). Ponadto z wystawami i gazetkami mogli zapoznać się rodzice uczestniczący w wywiadówce.
Bezpośrednio organizacją obchodów TEG zajęły się trzy nauczycielki: Aneta Makowska, Agnieszka Gryniewicz, Justyna Dobrzyń.
W ramach planowanych działań odbyły się:
- zgłoszenie szkoły i pozyskanie materiałów promocyjno-edukacyjnych,
- przygotowanie gazetki informacyjnej o TEG na holu szkoły,
- ogłoszenie konkursu plastycznego: ilustracja hasła tegorocznych obchodów TEG dowolną techniką plastyczną na kartce formatu A4,
- zorganizowanie dwóch wystaw: „Dzieci chcą się uczyć” (gazetka ścienna), „W co się bawimy?” (sztalugi na holu szkoły),
- przeprowadzenie godzin wychowawczych w klasach:
- podsumowanie działań – wręczenie nagród wyróżnionym w konkursie plastycznym na apelu szkolnym (Kacper Aniszkiewicz, Wiktoria Dąbrowska, Maja Truchel),
- zamieszczenie informacji o podjętych działaniach na stronie internetowej szkoły.
Na prośbę Głównego Inspektoratu Sanitarnego zamieszczamy linki do poradników, dotyczących ochrony dzieci i młodzieży przed nieadekwatnymi do ich wieku treściami. Poradniki, przygotowane przez stowarzyszenie "Twoja Sprawa" są adresowane do rodziców i wychowawców. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.
http://twojasprawa.org.pl/wp-content/uploads/2014/10/Bezpieczne-technologie-Poradnik-STS-ver1.pdf
Zachęcamy Trzecioklasistów do zapoznania się ze stroną www.egzamin-gimnazjalny.pl. Znajdują sę na niej testy gimnazjalne, które można rozwiązywać bezpośrednio na stronie, w prosty i wygodny sposób. Testy można także pobierać na swój komputer jako plik PDF do wydruku. Po rozwiązaniu testu od razu obliczany jest wynik oraz wyświetlane są prawidłowe odpowiedzi do pytań i klucze oceniania.
Wszystkie testy dostępne są całkowicie BEZPŁATNIE.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Powiatowym Quizie Wiedzy o Tytoniu, organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Olecku. Jego celem było wzbogacenie wiedzy na temat zagrożeń związanych z uzależnieniem od tytoniu oraz strat, jakie ponosi osoba paląca tytoń, kształtowanie postaw asertywnych wobec palenia tytoniu, a także zaktywizowanie środowiska szkolnego w zakresie działań prozdrowotnych ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki tytoniowej.
Nagrodę główną w postaci gry planszowej RUMMIKUB, folderu „Jesienią o zdrowiu” oraz dyplomu otrzymała Elwira Gudanowska z klasy IB.
Gratulujemy!
Aneta Makowska
W piątek, 13 listopada, uczniowie klas pierwszych stanęli do konkursu z wiedzy o teatrze. Podzieleni na czteroosobowe drużyny, z wypiekami na twarzy walczyli o pierwsze miejsce i celujące oceny z języka polskiego.
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju "Teatr - świat widza i aktora" czuwała polonistka, Agnieszka Gryniewicz. W skład komisji weszli nauczyciele: Justyna Dobrzyń i Adam Dziubiński.
Pierwszoklasiści zmierzyli się w sześciu konkurencjach. Na początku przedstawiciele grup zaprezentowali stroje starożytnych aktorów, nie zapominając o własnoręcznie wykonanych maskach i koturnach. Później dokonali interpretacji głosowej fragmentu "Antygony" Sofoklesa. Ich zadaniem było tak przedstawić wylosowane wcześniej emocje (strach, radość itp.), by pozostałe grupy odgadły, o jakie uczucia chodzi. Następnie uczniowie wykazali się wiedzą. Najpierw przyporządkowując określone terminy do ich definicji, oczywiście z zakresu wiedzy o teatrze. Później z wymieszanych dwóch kompletów puzzli układali schematy teatru współczesnego i antycznego, podpisując nazwy poszczególnych elementów tego ostatniego. Turniej teatralny nie mógł się obyć bez krótkich inscenizacji. Uczniowie prezentowali swe zdolności aktorskie, reżyserskie, scenograficzne w utworze K. I. Gałczyńskiego "Biurokrata" (Teatrzyk Zielona Gęś). Na koniec uczestnicy konkursu układali na czas pytania dotyczące teatru.
Troje uczniów, którzy nie brali udziału w turnieju, układało z klocków lego makietę starożytnego teatru. Powstała bardzo ciekawa, nietypowa budowla.
W skład zwycięskiej drużyny weszli uczniowie klasy IB: Rafał Gajdek, Elwira Gudanowska, Martyna Korotko i Maciej Sławiński. Ogromne gratulacje należą się nie tylko wygranym, ale wszystkim tak żywo zaangażowanym w przedsięwzięcie. Uczniowie zostali nagrodzeni brawami i pozytywnymi ocenami z języka polskiego. Konkurs był doskonałą formą utrwalającą wiedzę, pozwalającą na wykazanie się różnymi umiejętnościami, treningiem skutecznej pracy w grupie, doskonałą zabawą integrującą młodzież.
Agnieszka Gryniewicz
Uczniowie włożyli dużo pracy i zapału, by tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole były dla nich wyjątkową lekcją patriotyzmu.
Uroczystości rozpoczęto od przeprowadzenia małej akcji sabotażowej, upamiętniającej dzień 11 listopada 1918 r., wzorem bohaterów lektury "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego. Młodzież z klasy trzeciej zadbała o harcerskie stroje i tak przebrana wchodziła do klas, żeby każdemu z uczniów i nauczycieli wręczyć kotylion oraz ulotkę propagującą obchody świąt państwowych.
Następnie wszyscy zgromadzili się na holu szkolnym, żeby obejrzeć montaż słowno-muzyczny poświęcony rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas: IB, IIA, IIIA i IIIB przygotowali inscenizację pod tytułem "Pociąg do wolności". Po krótkim wprowadzeniu i wyrecytowaniu wiersza (Tataiana Janowicz), dwoje kolejarzy w oryginalnych strojach PKP (Wiktoria Kamińska i Maciej Sławiński), przypominając historyczne wydarzenia, prowadzili kolegów i koleżanki przez cztery stacje.
Na stacji "Niewola" przypomnieli losy Polski pod zaborami. Pomogły im w tym zniewolone sznurami, łańuchami,opaskami i klatkami dziewczęta: Julia Pawłowska, Elwira Gudanowska, Klaudia Stach, Martyna Dzierżyk, Sylwia Gajdek. Na drugiej stacji Gabriela Sokołowska i Katarzyna Anuszkiewicz opowiedziały o polskich powstaniach. Tęsknotę za wolną ojczyzną wyraziła w wierszu Słowackiego Katarzyna Mróz. Wpływ wydarzeń z lat 1914-1918 został opowiedziany na stacji "I wojna światowa". O odzyskanie wolności modlił się do Boga w krótkim wierszu Michał Sieczkowski. Po dotarciu do ostatniej stacji - "Wolność" wszystkie pęta zostały zerwane, Maciej Sławiński i Rafał Gajdek wyrecytowali wiersze, dwoje innych uczniów wniosło zapalone znicze i na koniec wszyscy odśpiewali hymn narodowy.
Recytacje i wypowiedzi uczniów były przeplatane polskimi pieśniami patriotycznymi.
Organizatorem szkolnych obchodów Święta Niepodległości w Kijewie była Agnieszka Gryniewicz, nauczycielka języka polskiego.
Agnieszka Gryniewicz
W czwartek, 5 listopada 2015 r., w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie odbyły się szkolne eliminacje do XIV Powiatowego Konkursu Wiedzy o AIDS. W eliminacjach wzięli udział uczniowie z klas: IA, IIA, IIIA. Opiekunem konkursu i autorem testu była nauczycielka biologii i chemii, Aneta Makowska. Uczniowie w ciągu 30 minut udzielili odpowiedzi na pytania konkursowe.
W kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się już 3 grudnia w Zespole Szkół w Olecku naszą szkołę reprezentować będą: Wiktoria Kamińska i Karol Surażyński z klasy IIIA oraz Hubert Aniszkiewicz z klasy IA.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy im powodzenia na XIV Powiatowym Konkursie Wiedzy o HIV/AIDS!
Aneta Makowska
W ubiegłym tygodniu jedna z sal w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie zamieniła się w prawdziwą rosyjską restaurację.
To ciekawe spotkanie z językiem rosyjskim, rosyjską kulturą i kuchnią zaprezentowali uczniowie z klasy III A w ramach lekcji języka rosyjskiego poświęconej utrwaleniu leksyki dotyczącej zamawiania dań w restauracji. Uczniowie bardzo poważnie podeszli do powierzonego im zadania. Do gości siedzących przy pięknie nakrytych stołach podeszli kelnerzy – Mirek Sokalski oraz Wiktoria Kamińska – i zwracając się po rosyjsku wręczyli im menu, proponując jednocześnie coś do picia.
Korzystając z karty dań, goście złożyli zamówienie (wyłącznie po rosyjsku) na tradycyjny rosyjski obiad – m.in. rassolnik, kotlet po kijowsku i oliwie, czyli tradycyjną rosyjską sałatkę z grubokrojonych warzyw i mięsa polaną obficie śmietaną. Po spożytym posiłku goście restauracji poprosili grzecznie kelnera o rachunek oraz zostawili mu napiwek, który w Rosji zawsze wynosi 5% od sumy zamówienia.
Taka forma przeprowadzenia zajęć lekcyjnych rozbudziła w uczniach zainteresowanie kulturą rosyjską oraz zmobilizowała do poszerzania swoich językowych umiejętności.
Justyna Dobrzyń
22 października uczniowie klas III wraz z wychowawczyniami, Danutą Adamską i Agnieszką Gryniewicz, wybrali się w "podróż do przeszłości", by zgłębić swoją wiedzę o historii i nie tylko.
Wycieczki szkolne są jedną z najlepszych lekcji, podczas których młodzież nie tylko poznaje kraj, tradycje, zabytki kultury i historii, ale także poszerza umiejętności z różnych dziedzin życia społecznego. Tak też było tym razem. Nauczycielka historii, Danuta Adamska, zorganizowała wyjazd trzecich klas gimnazjum do Wilczego Szańca w Gierłoży - głównej kwatery Hitlera w latach 1941-1944.
Gimnazjaliści nie tylko obejrzeli na własne oczy kwaterę wybudowaną na rozkaz Fuhrera, chodzili ścieżkami, po których przed laty stąpał tyran, ale również usłyszeli wspaniały wykład z historii II wojny światowej. Przewodniczka w bardzo obrazowy, przystępny i ciekawy sposób opowiadała o budowie Wilczego Szańca, pobycie w nim Hitlera i jego najbliższych wspólpracowników, zamachu na kanclerza Niemiec dokonanego w jednym z baraków kwatery oraz zniszczeniu bunkrów przez samych Niemców, uciekających przed oddziałami Armii Czerwonej. Nieoficjalnie młodzież była oprowadzana po tym lesie przez małego kotka, który nie odstępował wycieczki ani na krok.
W drodze powrotnej uczniowie zatrzymali się w Giżycku, by po krótkim spacerze po porcie nad Niegocinem, pójść do pizzerii w wiadomym celu. Wycieczka zakończyła się pod murami Twierdzy Boyen.
Zmęczeni długim chodzeniem, z głowami pełnymi nowej wiedzy, brzuchami pełnymi od pizzy i w doskonałych nastrojach wszyscy bezpiecznie wrócili do domów.
Agnieszka Gryniewicz
W piątek w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie odbyły się otrzęsiny klas pierwszych zatytułowane wdzięcznie „Pierwsze koty za płoty”. Starym zwyczajem naszej szkoły to właśnie tym najmłodszym „kociaczkom” poświęcono tego dnia najwięcej uwagi. Zabawom przygotowanym przez nauczycielki Justynę Dobrzyń i Helenę Grochowską towarzyszyła miła i radosna atmosfera.
Nasze „pierwszaczki” nie ustrzegły się od pokonania zabawnych i zaskakujących, ale przede wszystkim przyjemnych zadań, nad przebiegiem, których czuwał Jego Mruczołowitość – Kot Salamon. Uczniowie musieli m.in. dokonać prezentacji klasowego hasła, wykonać portret wychowawcy, zaśpiewać fragment tekstu z gazety na znaną melodię „Szła dzieweczka do laseczka”, zaprezentować swoją kocią sprawność fizyczną w piciu mleka przez słomkę z miseczki oraz zaprezentować wrodzoną grację i poczucie rytmu w wykonaniu awangardowego tańca-łamańca. Przed przejściem specjalnie przygotowanego testu uczniowie zostali oficjalnie przyjęci przez panią dyrektor Teresę Sulimę do grona społeczności szkolnej. Podczas uroczystej przysięgi każdy „kociak” ślubował m.in.: sumiennie wypełniać obowiązki ucznia oraz dbać o honor i tradycje szkoły.
Wszyscy gratulujemy pierwszakom pomysłowości i poczucia humoru, mając nadzieję, że te cechy będą im towarzyszyły w drodze przez gimnazjalne lata.
Justyna Dobrzyń
Pan Adam Dziubiński, nauczyciel wychowania fizycznego, otrzymał Nagrodę Burmistrza za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.
W środę, 14 paździenika 2015 r., podczas uroczystej gali z okazji miejsko-powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Regionalnym Ośrodku Kultury Mazury Garbate w Olecku nasz nauczyciel za osiągane sukcesy zawodowe otrzymał wyróżnienie z rąk burmistrza Olecka, pana Wacława Olszewskiego.
Wspaniale jest być docenionym, dlatego w imieniu całej społeczności szkolnej - serdecznie gratulujemy!
Gimnazjaliści z naszej szkoły oraz dzieci z Przedszkola z Odziałami Integracyjnymi w Olecku pod opieką i przy pomocy swoich nauczycieli przygotowali miejsko-powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej w Regionalnym Ośrodku Kultury Mazury Garbate w Olecku.
Uroczystość utrzymana była w konwencji wiadomości telewizyjnych. Dwoje dziennikarzy - Katarzyna Topór oraz Maciej Sławiński - prezentowali najważniejsze wiadomosci dnia, wszystkie związane ze świętem obchodzonym 14 października. Głównym punktem programu była relacja na żywo z ROK Mazury Garbate w Olecku, gdzie odbywała się uroczysta gala z udziałem przedstawicieli oświaty. Na miejscu przebywał reporter telewizyjny - Damian Hołubowicz. Całą uroczystość, podczas której starosta olecki, Marian Świerszcz oraz burmistrz Olecka, Wacław Olszewski wręczali nagrody wyróżniającym się nauczycielom, była prowadzona przez panią Magdalenę Antkiewicz oraz pana Tomasza Jurewicza. Spotkanie wzbogaciły artystyczne występy dzieci i młodzieży: taniec, recytacja, śpiew. Na zakończenie programu Karolina Mróz jako pogodynka zapowiedziała nadchodzące w najbliższym czasie deszcze... jedynek. Miłym akcentem na koniec był deszcz serc spadający z kinowego balkonu wprost na widownię.
Niewątpliwie przygotowanie tak poważnej uroczystości było dużym wyzwaniem zarówno dla nauczycieli jak i uczniów naszej szkoły, dlatego dyrektor gimnazjum w Kijewie, pani Teresa Sulima, złożyła wyrazy uznania wszystkim zaangażowanym. Pochwały dyrektora szkoły otrzymali następujący uczniowie: Sylwia Gajdek, Rafał Gajdek, Damian Hołubowicz, Tatiana Janowicz, Wiktoria Kamińska, Martyna Korotko, Diana Krzesicka, Karolina Mróz, Michał Naruszewicz, Agata Olszewska, Laura Piekielniak, Roksana Piekilniak, Maciej Sławiński, Katarzyna Topór, Zuzanna Węgrzyn, Jakub Wróblewski.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości, które znajdziecie na stronach:
http://www.um.olecko.pl/galeria-140-gminno_powiatowe_obchody_dnia_edukacji_2.html
Agnieszka Gryniewicz