Sprawozdanie Samorządu Uczniowskiego 2014

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI
Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie w roku szkolnym 2013/14

W roku szkolnym 2013/14 Samorząd Uczniowski składał się z 62 uczniów. Podstawowym celem podejmowanej przez uczniów działalności - głównie na rzecz klasy i szkoły - była integracja środowiska szkolnego, uatrakcyjnienie życia uczniów i zagospodarowanie wolnego czasu. Uczniowie w różnym stopniu angażowali się w organizację, pracę, współpracę i udział w podejmowanych przedsięwzięciach. Swoją działalność samorząd rozpoczął od wyborów władz samorządów klasowych oraz kampanii wyborczej kandydatów do Zarządu SU. Podczas powszechnych, równych i tajnych wyborów uczniowie wybrali Przewodniczącego i Zarząd, w następującym składzie:

- Konrad Sokalski – przewodniczący,

- Sandra Arciszewska - zastępcą,

- Ewelina Żelazko - zastępca,

- Sylwia Jarmołowicz – skarbnik,

- Konrad Jankowski – członek,

- Paweł Jasiński – członek

Przy ścisłej współpracy z dyrekcją szkoły, nauczycielami, niestety rzadko rodzicami, uczniowie organizowali i uczestniczyli w następujących wydarzeniach:

WRZESIEŃ - przygotowanie i udział w Narodowym Czytaniu utworów Aleksandra Fredry, -wybory samorządów klasowych, - udział w szkoleniu edukacyjnym dot. zapobieganiu nadwadze i chorobom przewlekłym.

PAŹDZIERNIK – kampania wyborcza – wybory Przewodniczącego SU, - obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych ( konkurs afiszowy i Turniej Klas), - ślubowanie klas I, - uroczysta akademia z okazji DEN, - udział w żywej lekcji historii „Husaria”, - udział uczniów klasy I w szkoleniu dotyczącym prowadzenia mediacji w oświacie.

LISTOPAD – przygotowanie apelu z okazji 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, - spotkanie andrzejkowe - wróżby i dyskoteka

GRUDZIEŃ – klasowe mikołajki, - klasowe spotkania wigilijne

STYCZEŃ – przygotowanie i udział w jasełkach szkolnych, - wsparcie finansowe akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, - udział w ogólnopolskim konkursie pn. „Tona książek do rozdania”, - przystąpienie do projektu Szkoła Współpracy (Uczniowie – Rodzice – Nauczyciele) – udział w szkoleniu

LUTY – Walentynkowy Turniej Par na wesoło, - poczta Walentynowa, - dyskoteka

MARZEC – przygotowanie kampanii wyborczej i wybory kandydata do Oleckiej Rady Młodzieżowej, - wyjazd do kina, obejrzenie filmu pt. „Kamienie na szaniec”, - zorganizowanie i przeprowadzenie debaty uczniowskiej dot. współpracy między Uczniami – Rodzicami – Nauczycielami – podsumowanie – wnioski, wykonanie skrzynki pomysłów, - udział w programie „Scrabble w szkole” – pozyskanie 5 kpl. gry, -udział w warsztatach projektu dot. współpracy w szkole, - udział uczniów kl. III w targach edukacyjnych

KWIECIEŃ – wyjazd do ROK w Olecku – obejrzenie spektaklu pt „Sen nocy letniej”,

MAJ – organizacja aktywnych przerw – udział w projekcie „Czwartki z zumbą”, - wycieczka do Warszawy (obejrzenie spektaklu pt. „My dzieci z dworca ZOO” w Teatrze Kamienica, wizyta w Cinema Park, obejrzenie programu edukacyjnego pt. 4 Żywioły, gra w kręgle, zwiedzenie Stadionu Narodowego), - Turniej pt. „Umiem znaleźć odpowiedź”, międzyklasowy turniej scrabble

CZERWIEC – organizacja i udział w XII Olimpiadzie Szkolnej, wyjazd do ROK w Olecku i obejrzenie spektaklu pt. „Moje miasto, moja tożsamość”, - zabawy przy ognisku z okazji obchodów Dnia Rodziny, - Bal Gimnazjalny, - uroczystość zakończenia roku szkolnego.

CAŁY ROK – udział w wielu zawodach lekkoatletycznych halowych i na stadionie, grach zespołowych (piłka siatkowa, plażowa, nożna – dziewcząt i chłopców), zawodach pływackich - dbanie o wystrój klas i holu - przygotowywanie gazetek ściennych – stałych, okolicznościowych i tematycznych. Uczniowie aktywnie uczestniczący w organizowanych akcjach, imprezach, uroczystościach i innych wydarzeniach szkolonych i pozaszkolnych, uczyli się przede wszystkim norm demokratycznego współżycia, samorządności i samodzielności, planowania, podejmowania decyzji, odpowiedzialności, przyswajali zasady odpowiedniego zachowania i właściwej komunikacji z otoczeniem.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Grażyna Dzienisiewicz

Kijewo, 30 czerwca 2014 r.