O projekcie

Projekt Uwolnić potencjał uczniów ukryty w eksperymencie i technologii informacyjno-komunikacyjnej. Rozwijanie kompetencji przyrodniczych i cyfrowych w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie realizowany jest przez Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie.

Celem projektu jest zwiększenie u uczniów Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy poprzez podniesienie jakości oferty edukacyjnej szkoły ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych w zakresie przedmiotów przyrodniczych z wykorzystaniem nauczania opartego na metodzie eksperymentu i kompetencji cyfrowych oraz informatycznych z zastosowaniem TIK, podniesienie umiejętności zawodowych nauczycieli w w/w obszarach, a także zwiększenie wiedzy rodziców/opiekunów młodzieży wspieranej szkoły nt. bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni i wynikających z tego tytułu zagrożeń w okresie od 01.02.2017 do 31.08.2018.

Planowane efekty:

1. Szkoła zostanie wyposażona w sprzęt TIK i pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć edukacyjnych. Zostaną doposażone pracownie przedmiotowe.
  2. 10 nauczycieli nabędzie kompetencje cyfrowe, 7 nauczycieli nabędzie kompetencje do prowadzenia procesu nauczania opartego na metodzie eksperymentu.
  3. U 26 uczniów wzrosną kompetencje przyrodnicze, 11 uczniów rozwinie kompetencje cyfrowe.
  4. 18 osób spośród rodziców/opiekunów prawnych nabędzie kompetencji w zakresie zjawiska cyberprzemocy.

Realizacja projektu: od 1 lutego 2017 r. do 31 sierpnia 2018 r.

Ogólna wartość projektu  –                                   283 319,85

w tym: dofinansowanie ze środków zewnętrznych  –  268 176,25zł

z czego środki europejskie to -                               240 821,87 zł

Biuro projektu - Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie, Kijewo 29, 19-404 Wieliczki, telefon (87) 523 04 60.

Informacja w sprawie realizacji projektu – dyrektor szkoły Teresa Sulima.

Szczegółowe informacje dotyczące realizacji projektu - http://gimnazjumkijewo.edupage.org/ w zakładce Realizowane projekty.

Projekt „Uwolnić potencjał uczniów ukryty w eksperymencie i technologii informacyjno-komunikacyjnej. Rozwijanie kompetencji przyrodniczych i cyfrowych w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020