Szkolenia nauczycieli w ramach projektu

Organizacja doskonalenia zawodowego nauczycieli Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie w ramach projektu „Uwolnić potencjał uczniów ukryty w eksperymencie i technologii informacyjno-komunikacyjnej. Rozwijanie kompetencji przyrodniczych i cyfrowych w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie”

10 nauczycieli Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie uczestniczy w szkoleniu "E-NAUCZYCIEL W ŚWIECIE PŁYNNEJ NOWOCZESNOŚCI", zaś 7 w "NAUCZYCIEL-UCZEŃ BADACZEM". Celem tych szkoleń jest podniesienie kompetencji cyfrowych i korzystania z narzędzi TIK oraz doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych niezbędnych do prowadzenia procesu nauczania opartego na metodzie eksperymentu.

Są to dwie krótkie 40-godzinne formy doskonalenia.

Miejscem realizacji szkoleń jest siedziba Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie. Uczestnicy szkoleń otrzymali dodatkowe wsparcie w postaci: przerw kawowych i wyżywienia (obiad: sobota, niedziela), materiałów biurowych. Stworzą bazę scenariuszy zajęć. Na zakończenie szkoleń uczestnicy otrzymają certyfikaty/zaświadczenia wydane przez uprawniony podmiot szkolący.

Założenia programowe szkoleń to podnoszenie kompetencji cyfrowych nauczycieli wszystkich przedmiotów w zakresie korzystania z narzędzi TIK oraz włączenia ich do nauczania przedmiotowego. W efekcie cyklu szkolenia nauczyciele nabędą umiejętności tworzenia ciekawych prezentacji multimedialnych (PREZI), będą pracować w chmurze i gromadzić bazę mobilnych pomocy dydaktycznych, stosować w praktyce aplikacje i programy edukacyjne (gamifikacja WebQuest), poznają techniczną obsługę zakupionego sprzętu, udoskonalą umiejętności e-learningu, będą dzielić się z uczniami i rodzicami umiejętnościami i wiedzą o źródłach i przyczynach ryzykownego zachowania podopiecznych w sieci. Ponadto wzrost wiedzy i umiejętności nauczycieli, w tym nauczycieli przedmiotów przyrodniczych w zakresie stosowania procedury eksperymentu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: